Yhteystiedot

Yhteystiedot

Asiakaspalvelu ja käyntiosoite:
Etelä-Pohjanmaan Musiikkiopisto
Keskuskatu 32 A
60100 SEINÄJOKI
p. 06 420 2924
f. 06 420 2940
info@epmo.fi

Kanslia avoinna klo 9.00–15.45
(kesäaikana klo 9.00–15.00)

Kanslian henkilökunta: etunimi.sukunimi@epmo.fi

Opettajien sähköpostiosoitteet ks. Opettajat

Rekisteriseloste (Henkilötietolaki 523/99 10§)

Laskutus

Verkkolaskut:
Etelä-Pohjanmaan Musiikkiopisto

Verkkolaskuosoite (OVT-tunnus):
003702166792

Välittäjän tunnus (välittäjä Osuuspankki):
OKOYFIHH

Etelä-Pohjanmaan musiikkiopiston kannatusosakeyhtiö Y-tunnus:
0216679-2

Toimihenkilöt

Toimihenkilöt
Rehtori Jarmo Anttila,
p. 06 420 2920, 0500 837 772, jarmo.anttila@epmo.fi

oa. apulaisrehtori Petri Välimäki,
petri.valimaki@epmo.fi

Talouspäällikkö Paula Pitkäkoski, p. 06 420 2922

Toimistosihteeri Marja-Terttu Leinonen,
p. 06 420 2923

Toimistosihteeri (oppilasasiat): Airi Rummukainen,
p. 06 420 2924

Muu henkilökunta
Vahtimestari Esa Viitala, p. 06 420 2926, 044 7524 905

Nuotistonhoitaja Markku Anttila, p. 045 134 1201

Iltavalvonta/kahvio p. 06 420 2925, T:mi Kahvio Sari Rajamäki, p. 041 701 0268

Siivous Eija Pentinmäki (Seinäjoen kaupunki)

Kiinteistöhuolto (Seinäjoen kaupunki)

Seinäjoki-sali

Seinäjoki-sali
Kampustalo, Kalevankatu 35, 60100 Seinäjoki

Salivaraukset:
Marja-Terttu Leinonen 06 420 2923, marja-terttu.leinonen@epmo.fi

Valo- ja äänitekniikka yms:
vahtimestari Seppo Saranpää p. 0400 585 624, seppo.saranpaa@netikka.fi

Kiinteistönhoito/Seamk:
Juho Matalamäki, p. 040 8680175 ma-pe 7:00-16:00, muuna aikana kiinteistöpäivystys, p. 0400 660 166

Opiston johtokunta 2017-2020

Puheenjohtaja Tulisalo Vesa-Matti varajäsen Valtamäki Erkki
Varapuheenjohtaja Seppä Minna, Vimpelin kunta varajäsen Uusitupa Olli
Kumpula Sirkka
Takala Antti, Alavuden kaupunki varajäsen Katajamäki Anu
Vierula Heikki, Seinäjoen kaupunki varajäsen Kråknäs Leena
Oravasaari Jari varajäsen Alasaari Antti
Nygård Ruut varajäsen Ylä-Autio Ilmari
Lehtimäki Suvi varajäsen Kohtanen Susanna
Anttila Jarmo, jäsen, sihteeri, rehtori varajäsen Into Takala
Puhe- ja läsnäolo-oikeus:
opettajakunnan edustaja Marja-Leena Tuomola varaedustaja Arto Panula
talouspäällikkö Paula Pitkäkoski
oa. apulaisrehtori Petri Välimäki
Tilintarkastajat
BDO Audiator Oy: Ari Lehto
BDO Oy: Tuomas Mettomäki

Opetushenkilöstö

Rehtori
Anttila Jarmo jarmo.anttila@epmo.fi
oa. apulaisrehtori
Välimäki Petri petri.valimaki@epmo.fi
Opettajat
Aho Krister, klarinetti krister.aho@gmail.com
Alho Emilia, huilu maijaemilia.alho@gmail.com
Angyal Gabor, viulu, alttoviulu, jousiorkesteri, jousiorkesterien aineryhmävastaava gabor.angyal@netikka.fi
Anttila Jarmo, piano jarmo.anttila@epmo.fi
Anttila Markku, viulu, jousiorkesterit, musiikin perusteet anttilamusic@gmail.com
Besis Maria, huilu maria.besis@hotmail.com
Gyimes Ferenc, sello, sähkösello ferenc.gyimes@gmail.com
Gyimes Zsofia, oboe zsofia.gyimes@gmail.com
Haarala Heikki, musiikin perusteet heikki.haarala@windowslive.com
Haarala Rosita, varhaisiän musiikkikasvatus rosita.haarala@windowslive.com
Haavisto Jussi, kontrabasso jussi.haavisto@skor.fi
Hemminki Jelena, piano jelena.hemminki@gmail.com
Honkanen Antti, sähkökitara, rytmimusiikin aineryhmävastaava anttihon@gmail.com
Istukaissaari Seppo, käyrätorvi seppo.istukaissaari@skor.fi
Järvelä Kyösti, kansanmusiikkiviulu pelemanni@gmail.com
Kesäniemi Janne, lyömäsoittoimet janne.kesaniemi@gmail.com
Koivusalo Aina-Leena, piano aina.koivusalo@gmail.com
Kosola Leena, laulu, laulun aineryhmävastaava leena.kosola@epmo.fi
Kuisma Laura, piano pianosoikoon@gmail.com
Laakso Jaakko, bändi, vapaa säestys jaakko.laakso@kauhava.fi
Laakso Johanna, varhaisiän musiikkikasvatus johanna.l@netikka.fi
Laakso Mervi, Lauluflikat-kuoro mervi.laakso@netikka.fi
Mara Mika, vaskipuhaltimet mikamara108@gmail.com
Mihov Totev Eva, viulu eva.mihovtotev@epmo.fi
Mäkelä Lilia, piano, Peräseinäjoen toimipisteen vastaava opettaja liliamakela@hotmail.fi
Mäki-Ikola Annika, varhaisiän musiikkikasvatus, varhaisiän musiikkikasvatuksen aineryhmävastaava annika.maki-ikola@netikka.fi
Mäki-Reini Päivi, varhaisiän musiikkikasvatus paivi.makireini@gmail.com
Oikari Juha, klarinetti, saksofoni oikarijuha@gmail.com
Oksala Riikka, viulu riikka.oksala@epmo.fi
Orpana Anne, viulu, jousisoittimien aineryhmävastaava anne.orpana@gmail.com
Panula Arto, trumpetti, vaskipuhaltimet, puhallinokesteri, vaskipuhallinten aineryhmävastaava arto.panula@saunalahti.fi
Pelkonen-Haveri Sari, piano, pianon aineryhmävastaava sari.pelkonen-haveri@epmo.fi
Peltonen Jussi, sello sellopeltonen@gmail.com
Peltonen Raili, piano raili.peltonen@gmail.com
Perkiö Tiina, varhaisiän musiikkikasvatus tiina.pe@gmail.com
Pihlajamäki Anne, laulu, kantele anne.pihlajamaki@netikka.fi
Podleśny Romuald, laulu romekpodlesny@gmail.com
Porkka-Lintala Helena, laulu
Rauhala Hilkka, viulu hilkka.rauhala@skor.fi
Saarinen Tuija, musiikin perusteet tuija.saarinen@sci.fi
Salo Petri, pasuuna, vaskipuhaltimet, puhallinorkesteri, puhallinorkesterien aineryhmävastaava petri.salo@epmo.fi
Setälä Svetlana, piano svetlana.setala@hotmail.com
Sievänen Sam, kitara, muiden solististen instrumenttien aineryhmävastaava sam.sievanen@epmo.fi
Siirilä Ritva, musiikin perusteet ritva.siirila@gmail.com
Stürzenberger Detlev, saksofoni, puhallinorkesteri detlev.sturzenberger@epmo.fi
Stürzenberger Johanna, klarinetti, saksofoni johanna.sturzenberger@epmo.fi
Taivalmaa Mari, säestäjä mari.taivalmaa@epmo.fi
Tiitinen Tuomo, piano, Vimpelin toimipisteen vastaava opettaja tuomo.tiitinen@gmail.com
Tuomola Marja-Leena, huilu, puupuhallinten aineryhmävastaava marja-leena.tuomola@netikka.fi
Turtiainen Ilkka, oboe turtiainen.ilkka@gmail.com
Vainio Ilkka, alttoviulu ilkka.vainio@netikka.fi
Vainionkulma Minna, piano minna.vainionkulma@gmail.com
Viljanen Jouko, fagotti jouko.viljanen@netikka.fi
Välimäki Petri, sähköbasso petri.valimaki@epmo.fi
Välimäki Jarkko, piano, vapaa säestys, Alavuden toimipisteen vastaava opettaja jarkko.valimaki@epmo.fi
Ylevä Marita, harmonikka marita.yleva@gmail.com
Yli-Soini Laura, musiikin perusteet, musiikin perusteiden aineryhmävastaava laura.yli-soini@netikka.fi